NR 65226
ALVAR AALTO. Fåtölj, modell 38 "Tank" med öron, Oy Huonekalu ja Rakennustyötehdas AB, laminerad björk, 1930-tal. Formgiven 1936. bruksslitage, mindre märken, fjädrar ej genomgångna.

Mellan våra auktionsorter 300 kr

15100 kr