NR 66513
ALVAR AALTO. Soffa, modell 38 "Tank", Oy Huonekalu ja Rakennustyötehdas AB, laminerad björk, 1930-tal. Formgiven 1936. Skador klädsel, smådefekter stomme, fjädrar ej genomgångna, se extrabilder. Bredd: 173cm

Mellan våra auktionsorter 600 kr

10300 kr